Recenzja pasa treningowego Fitness.sport.pl

Uwielbiamy portal fitness.sport.pl! To wspaniałe źródło informacji o dietach, zestawach ćwiczeń, inspiracji i motywatorów. Ogromnie się cieszymy, że redakcja fitness.sport.pl zainteresowała się naszymi pasami treningowymi i zechciała je solidnie przetestować. Chciałybyśmy podzielić się z Wami opinią redakcji na temat naszych pasów, dlatego zamieszczamy treść artykułu poniżej:

Pas do ćwiczeń. Chroni kręgosłup i pomaga w treningu [TEST]

Marlena Ciborowska
18.02.2016 10:11
z19643787Q,Natalia-Gacka
Natalia Gacka (Natalia Gacka (instagram.com/nataliagacka)/Marlena Ciborowska fitness.sport.pl)
 
Czy zastanawiałyście się kiedyś, jak bardzo wasze plecy są obciążone podczas ćwiczeń? Zbyt ciężki trening może je narazić na różne uszkodzenie, chyba że w odpowiedni sposób zabezpieczycie kręgosłup przed nadmiernym ciężarem. Jak to zrobić? Specjalnie dla was przetestowałyśmy pas treningowy.

Dlaczego zakładamy pas treningowy?

Zapewne nie raz widziałyście na siłowni, osoby (głównie mężczyzn) ćwiczące w szerokich pasach, wokół talii. Ich zadaniem jest stabilizacja centralnej części ciała. Odpowiednia równowaga jest nie tylko ważna podczas ćwiczeń, ale i w życiu codziennym. Zbyt słabe mięśnie w centralnym odcinku, mogę powodować nieprawidłowe, zbyt wysokie napięcie mięśniowe w kończynach. Zauważ, że dobra stabilizacja, to nie tylko zasługa mocnych mięśni, ale i koordynacja i integracja z centralnym układem nerwowym.

Pas do ćwiczeń – kiedy warto z niego korzystać

Pas treningowy zaleca się przy wykonywaniu treningu z dużym obciążeniem oraz ćwiczeń, podczas których angażujemy do pracy mięśnie przykręgosłupowe, np. przy wykonywaniu bardzo popularnego martwego ciągu (podnoszenie ciężaru z podłoża).

ZOBACZ: ćwiczenia na kręgosłup złagodzą bóle

W związku z tym, nie ma potrzeby korzystania z pasa do ćwiczeń, gdy obciążeniem jest jedynie masa naszego ciała. Nie należy go również stosować, wykonując stretching(rozciąganie) czy ćwiczenia typu Pilates, podczas których szczególnie zależy nam na świadomej i mocnej pracy gorsetu mięśniowego, a nie jego odciążeniu.

Pas treningowy popularny wśród trenerek fitness

Pas treningowy zdecydowanie należy do ulubionych akcesoriów trenerek fitness. One wiedzą, że mocny trening, wymaga właściwego zabezpieczenia tych części ciała, które najbardziej narażone są na kontuzje. Podnosząc duże obciążenie mamy świadomość, że to właśnie o plecy należy najbardziej zadbać. Popularna instruktorka fitness oraz dietetyk kliniczny Natalia Gacka, wybrała właśnie pas do ćwiczeń Five Sisters Project. Jej wieloletnie doświadczenie trenerskie nauczyło ją, że ćwiczyć należy z głową, a zdrowie jest na pierwszym miejscu.

z19644809Q

pas do ćwiczeń

Obecnie gwiazdy chętnie wybierają gorsety wyszczuplające Waist Trainer, dzięki którym mogą wysmuklić swoją talię. Pas do ćwiczeń ma inne zastosowanie. Samo jego noszenie bez treningu, nie przyniesie takiego efektu jak gorset. Pas służy nam zatem, jedynie podczas ćwiczeń.

ZOBACZ: test gorsetu Waist Trainer

Pas do ćwiczeń – nasza ocena

Jako trenerka fitness, prowadzę różnorodne zajęcia. Postanowiłam przetestować pas zarówno do grupowych ćwiczeń za sztangą, jak i treningu z obciążeniem na siłowni. Sprawdziłam nie tylko to, jak w praktyce wygląda jego zastosowanie, ale czy jest wygodny i przyjazny w obsłudze.

Dziewczyny dobra wiadomość dla wszystkich, które nie lubią zakładać akcesoriów do ćwiczeń bezpośrednio na ciało. Pas do ćwiczeń możemy nakładać na ubrania. Uważam to za szczególnie istotne, z uwagi na to, że nie spowoduje żadnych obtarć na naszej skórze. Jest również bardzo prosty w użyciu. Dołączona instrukcja w przejrzysty sposób przedstawia, jak nałożyć pas. Zajmuje to nie więcej niż pół minuty. Pamiętajcie tylko, aby nie zaciskać pasa wokół talii zbyt mocno. To nie jest gorset, więc mocne ściskanie, z pewnością nas nie odchudzi, a jedynie może spowodować niewłaściwy przepływ krwi w organizmie.

SPRAWDŹ: jedz curry, aby uniknąć kontuzji

Pierwszy trening z pasem rozpoczęłam na siłowni. Oczywiście uczulam was, aby nie zakładać go od razu na rozgrzewkę. Bieg na bieżni czy jazda na rowerze, które mają rozgrzać nasze ciało, nie obciąża nadmiernie pleców, a zatem nie wymaga stosowania pasa. Co więcej, jeżeli podczas rozgrzewki wykonujecie dynamiczne ćwiczenia, może minimalnie krępować wasze ruchy.

Po rozgrzewce, czas na mocny trening. Oczywiście wiemy, że aby zbudować właściwą masę mięśniową oraz pozbyć się nadmiaru tłuszczu, warto jest ćwiczyć z większym obciążeniem. Ja postawiłam na ćwiczenia na brzuch oraz ręce. I tu pas okazał się bardzo pomocny. Czy zdarza się wam, że podczas podnoszenia większych ciężarów lub robienia przysiadów ze sztangą na plecach, odczuwacie ból w odcinku lędźwiowym? Doskonałym rozwiązaniem, będzie zatem dla was pas do ćwiczeń. Przyznam, że dobrze usztywnił plecy i poczułam właściwą stabilizację w kręgosłupie. Musicie być przygotowane, że pas mocno ogrzewa ciało, więc zaraz po jego zdjęciu poczujecie krople potu spływające po plecach.

z19644808Q

Marlena Ciborowska fitness.sport.pl

Pas doskonale sprawdził się również, podczas grupowych zajęć fitness z użyciem sztangi. W przeciwieństwie do ćwiczeń na siłowni, tu pas założyłam już na początek zajęć i nie ściągałam, do momentu przedostatniej piosenki, która jest na mięśniebrzucha. Okazało się, że pas dobrze usztywnia kręgosłup podczas wykonywania podrzutów sztangi nad głowę oraz wypadów. Dzięki temu, że czułam jego obecność, od razu pamiętałam o napięciu dolnych mięśni brzucha i trzymaniu prostych pleców. Jest to niezwykle istotne przy ćwiczeniach, z większym obciążeniem.

POZNAJ: 10 mitów na temat odchudzania

Dziewczyny pamiętajcie, że pas do ćwiczeń nie jest wskazany do stretchingu. Po zakończeniu ćwiczeń, należy go ściągnąć. Zwróćcie uwagę, aby wykonać rozciąganiekręgosłupa (bardzo dobrze sprawdzi się wykonanie rolowania pleców) oraz skręty tułowia. Dzięki temu, wasze ciało poczuje ulgę po treningu, a mięśnie zwiększą swoją elastyczność.

Pas do ćwiczeń – podsumowanie

Z pewnością mogę polecić wam korzystanie z pasa treningowego. Pamiętajcie, że służy on do treningu z dużym obciążeniem zewnętrznym (sztanga, ciężarki). Stabilizuje centralny odcinek ciała, a przede wszystkim zabezpiecza odcinek lędźwiowy, co minimalizuje ryzyko kontuzji. Co ważne dla większości z nas, przylegając mocno do naszej talii, hamuje nadmierny rozrost mięśni.

Autorką artykułu jest Marlena Ciborowska

Oryginalne źródło artykułu: http://fitness.sport.pl/fitness/1,107701,19643220,zdrowy-kregoslup-jak-pas-treningowy-moze-o-niego-zadbac.html

 

[instagram-feed]

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shopping Cart
Scroll to Top