Gorset wyszczuplający Vanilla

Blog

Fakty i Mity na temat gorsetów

O czym warto wiedzieć nosząc gorset? Czy gorsety są niebezpieczne dla zdrowia? W jaki sposób działa gorset? Jakich można się spodziewać rezultatów a jakie są nierealne?

Siostrzane gorsety powstały w odpowiedzi na nasze własne potrzeby. Same potrzebowałyśmy gorsetów, a widząc rezultaty także nasze przyjaciółki, koleżanki, potem koleżanki koleżanek… tak powstał Five Sisters Project. Dalej tak działamy – głównie dzięki poleceniom i rekomendacjom. To podstawa siostrzanego projektu. Natomiast gorsety stają się coraz bardziej popularne. Rośnie zainteresowanie tym tematem, a w Internecie można spotkać wiele mylnych opinii. Większość wydaje nam się, że została napisana przez osoby, które gorsety widziała tylko na zdjęciach. Czasem są to opinie osób, których zdanie cenimy w wielu innych kwestiach, ale wrzucają one wszystkie typy gorsetów do jednego worka, a typy gorsetów są różne i nie raz istotnie się od siebie różnią, także wpływem na sylwetkę. Zatem po to jest ten post. Aby podsumować nasze doświadczenie, doświadczenie naszych klientek, współpracujących z nami trenerów personalnych, dietetyków oraz fizjoterapeutów.

#1! Mit – Gorset przemieszcza narządy wewnętrzne.

To chyba najpoważniejszy zarzut jaki pada w stronę gorsetów. I aby sprawę wyjaśnić trzeba wprowadzić rozróżnienie na różne typy gorsetów. Nasze gorsety modelujące typu waist trainer znacznie różnią się od tradycyjnych gorsetów. Takie tradycyjne gorsety dużo mocniej krępują żebra i samą talię. Większość posiada regulację za pomocą wiązań i sznurowań, które pozwalają mocniej skrępować talię. Istnieje tu ryzyko, że stworzymy zbyt mocne punktowe opięcie i uciśniemy narządy wewnętrzne. Natomiast nasze gorsety modelujące nie posiadają regulacji za pomocą sznurowań. Gorsety są lekko wyprofilowane a ich szerokość reguluje się poprzez trzy rzędy zapięć na haftki. Ich zadaniem jest równomierne opięcie wszystkich partii mięśni brzucha, aby wspomagać ich szybsze obkurczanie. Gorset krępuje mięśnie skośne brzucha, hamując ich rozrost. Mięśnie się wydłużają i wysmuklają, a w ten sposób talia staje się bardziej zaznaczona. Oznacza to, że gorset modeluje sylwetkę, a nie ją deformuje. Nie można spodziewać się całkowitej zmiany typu sylwetki. W sylwetce można pracować nad spadkiem poziomu tkanki tłuszczowej, kształtować tkankę mięśniową, gorset też skoryguje postawę i schowa odstające żebra, ale nie zmieni układu kostnego. Takie oczekiwania są nierealne i mogą mieć miejsce tylko przez operacje i ingerencje chirurga lub przez wieloletnie noszenie tradycyjnych gorsetów.

#2! Prawda – Gorset może osłabić mięśnie pleców.

Drugą najważniejszą i najistotniejszą kwestią odnoszącą się do gorsetów jest ich wpływ na mięśnie wokół kręgosłupa. Gorset koryguje postawę – ściąga łopatki, prostuje plecy i pomaga utrzymywać postawę zdrową dla kręgosłupa. Dlatego współpracujemy także z fizjoterapeutami i rehabilitantami, którzy polecają nasze gorsety przy wadach postawy. Jednak warto mieć na uwadze, że gorset wykonuje też część pracy za nas. Utrzymuje pionową postawę i w ten sposób nieco wyręcza naturalny gorset mięśniowy wokół kręgosłupa. Dlatego systematycznie nosząc gorset należy pamiętać o aktywności fizycznej i raz na jakiś czas (najlepiej raz w tygodniu) wykonać zestaw ćwiczeń wzmacniających mięśnie pleców. Taki zestaw znajdziecie tutaj. Warto wykonywać go nawet jeżeli nie nosi się gorsetów. Zwłaszcza prowadząc siedzący lub stojący tryb życia. Ryzyko osłabienia mięśni pleców występuje u osób nieaktywnych fizycznie a noszących gorsety bardzo regularnie przez długi okres.

#3! Jak działa gorset?

Gorset ma wiele zastosowań. Można go używać jako bieliznę korygującą i cieszyć się natychmiastowym efektem wyszczuplenia, ale gorset też super wspomoże walkę o utratę nadprogramowych kilogramów. Co prawda, nie należy go traktować jako substytut ćwiczeń i zdrowej diety, ale na pewno znacznie przyśpieszy ich efekty. Nie raz zdarza się, że trzymając dietę i trenując, brzuch jest partią ciała, którą najtrudniej wymodelować. Głównym celem gorsetu jest szybsze obkurczanie mięśni brzucha. Pozwala to na osiągnięcie szybszych efektów przy dużych redukcjach wagi lub po powrocie do figury po ciąży. Dodatkowo skóra staje się bardziej jędrna i szybciej się wchłania. Gorset można wykorzystywać też do różnych zabiegów kosmetycznych jak na przykład body wrapping. Gorsety stosowane są też przez zawodników sportów sylwetkowych, gdzie poprzez krępowanie mięśni skośnych brzucha hamuje się ich nadmierny rozrost, mięśnie brzucha wydłużają się i wysmuklają, a talia staje się bardziej zarysowana. Po ciąży gorset pozwala też walczyć z rozstępem mięśni prostych brzucha, czyli tak zwanych rozstępem kresy białej. Gorset można nosić przy różnych innych schorzeniach, dla których występują gorsety lub pasy ortopedyczne (np. przy przepuklinie lub przy wadach postawy o ile nie jest to na tyle istotna wada, że bardziej efektywny byłby gorset robiony na miarę, dostosowany indywidualnie). Choć przy każdym schorzeniu zalecamy wcześniejszą konsultację ze swoim lekarzem.

#4! Czy każdy może nosić gorset?

Po gorsetach można się spodziewać fantastycznych efektów. Pomagają też w wielu schorzeniach, natomiast są też sytuacje, w których gorset trzeba odradzić lub skonsultować się ze swoim lekarzem. Noszenie gorsetu jest niewskazane przy refluksie żołądka oraz wrzodach żołądka. Po cesarskim cięciu najlepiej rozpocząć noszenie gorsetu po upływie dwóch miesięcy, a jeżeli wystąpiły komplikacje poporodowe najlepiej skonsultować się dodatkowo ze swoim lekarzem prowadzącym. W przypadku porodu siłami natury gorset można już nakładać na drugi dzień, jednak można mieć na uwadze, że gorset ma ograniczoną możliwość regulacji jego szerokości a początkowo następuje też duży naturalny spadek obwodów. Dlatego najczęściej gorset zakupywany jest po upływie miesiąca po porodzie lub w sytuacji, gdy naturalny spadek obwodów już znacznie wyhamował. Raczej staramy się odradzać zakup gorsetów przed porodem, a dokonywanie zakupu już po okresie połogu do aktualnych wymiarów. Wówczas jest pewność, że rozmiar gorsetu będzie prawidłowo dobrany, a dostawa zwykle trwa do 2 dni, więc nie będzie też trzeba na niego długo czekać. Zdajemy sobie sprawę, że młode mamy nie mają ani chwili wytchnienia i czasem trudno znaleźć nawet kilka minut na złożenie zamówienia przez Internet. W takich sytuacjach można złożyć zamówienie telefonicznie i opłacić je przy odbiorze u kuriera.

#5! Mit! Ćwicząc w gorsecie szybciej wypocę tkankę tłuszczową.

Kolejny największy mit gorsetów dotyczy rzekomego wypacania tkanki tłuszczowej. Wiele osób myśli, że chodząc w gorsecie podwyższona temperatura ciała powoduje mocniejsze pocenie się i spalanie tkanki tłuszczowej. Prawda wygląda tak, że w największej części wypacana jest woda z organizmu. Daje to też efekt wyszczuplenia i spadku obwodów, ale chwilowy. Trudno jednoznacznie ocenić czy podwyższona temperatura ciała przyśpiesza spalanie tkanki tłuszczowej. Jest tyle samo badań naukowych potwierdzających jak i zaprzeczających tej tezie. Według niektórych prac dowiedziono, że organizm przebywając w niskiej temperaturze spala więcej tkanki tłuszczowej, bo musi wytworzyć więcej energii na ogrzanie ciała, w innych natomiast dowiedziono, że to wysoka temperatura otoczenia przyśpiesza spalanie tkanki tłuszczowej. Jak dotąd kwestia ta jest nierozstrzygnięta i być może zależy od innych indywidualnych czynników. Natomiast w gorsetach przede wszystkim chodzi o szybsze obkurczanie mięśni brzucha, wysmuklanie ich i wydłużanie, a te efekty są niepodważalne.

#6! Czy gorsety pomagają tracić na wadze?

Gorsety pomagają tracić na wadze, choć jak niejednokrotnie podkreślamy nie są substytutem ćwiczeń i zdrowej diety. Choć nie raz otrzymujemy maile, że naszym klientkom udało się stracić niemało centymetrów nie ćwicząc i nie zmieniając diety to nie jest to regułą. Staramy się odradzać naszym klientom też wszystkie diety głodówkowe.  O ile ich stosowanie od czasu do czasu jako detoks nie jest niegroźne tak długotrwałe męczenie się restrykcyjnymi dietami nie przyniesie nic dobrego i prędzej czy później doprowadzi do efektu jo-jo. Warto zadbać o zdrową zbilansowaną dietę uwzględniająca nasze indywidualne dzienne zapotrzebowania na kalorie (BMR), które bierze pod uwagę zarówno intensywność wysiłku fizycznego jaki uprawiamy jak i zapotrzebowanie energetyczne na codzienne czynności. Mówi się, że brzuch robi się w kuchni i na pewno jest w tym dużo prawdy. Osoby, którym zależy pięknym i płaskim brzuchu na pewno powinny ograniczyć cukry do minimum, nie mówiąc już o fast food’ach, przetworzonej żywności, niezdrowych przekąskach czy alkoholu. Nie dajmy się jednak zwariować, bo wszystko jest dla ludzi, ale jak z wszystkim należy zachować zdrowy rozsądek.

Gorsety wykorzystywane są też w skrajnych sytuacjach. Przy dużych problemach z nadwagą gorsety często zamawiane są przez dietetyków dla swoich podopiecznych. Wówczas nosi się gorset także w czasie spożywania posiłków, co ogranicza napady łaknienia. Na pewno warto spróbować gorsetu przed decyzją o operacji zmniejszenia żołądka i ingerencję chirurgiczną.

W odwrotnej sytuacji, gorsety są także stosowane po liposukcjach, gdyż bielizna uciskowa robiona na wymiar niejednokrotnie zbyt często ulega szybkiemu rozciągnięciu i już niedostatecznie opina sylwetkę, podobnie jak standardowe pasy poporodowe.

#7! Czy gorsety dają trwałe rezultaty?

I tak i nie. Gorsety dają efekt natychmiastowy wyszczuplenia sylwetki jak bielizna korygująca, ale i pozwalają trwale wysmuklić sylwetkę i podkreślić talię. Wymaga to początkowo trochę regularności w noszeniu, natomiast nic nie jest dane na zawsze. Nawet po osiągnięciu zamierzonego efektu trzeba raz na jakiś czas wkładać gorset dla jego podtrzymania.

Intensywność noszenia gorsetu uzależniona jest od formy startowej, zamierzonego celu, aktywności fizycznej, diety oraz innych czynników indywidualnych. Jeżeli poprzez trening siłowy nasza talia zaczęła zanikać i zależy nam tylko na jej powrocie, noszenie gorsetu lub pasa w czasie treningu powinno wystarczyć. Jeżeli Twoja sylwetka wymaga więcej pracy możesz nosić gorset przynajmniej o 4 godziny dziennie. W tygodniu zrób jeden lub dwa dni przerwy. Nie zapomnij o ćwiczeniach wzmacniających mięśnie pleców raz w tygodniu. Zadbaj o zrównoważoną dietę i treningi. Absolutnie nie śpij w gorsecie. Zachowaj umiar i zdrowy rozsądek, a odniesiesz z noszenia gorsetu same korzyści.

 

 

3 gadżety urodowe, które warto mieć!

Siostry przedstawiają trzy gadżety urodowe, które naprawdę warto mieć, aby cieszyć się piękną i zadbaną skórą.

#1 Jade roller

Jade roller to ekskluzywny wałek do masażu twarzy. Ten najbardziej tradycyjny wykonany jest z jadeitu – rzadkiego kamienia szlachetnego o zielonej barwie znanego w Azji „kamieniem młodości”. Popularna jest też różowa wersja wałka wykonana z kwarcu. Kamień naturalnie długo utrzymuje chłód, ale najlepiej, gdy przed wykonaniem masażu wałek przechowuje się w lodówce. Taki zabieg poprawia przepływ limfy i zwiększa metabolizm tkanek, lepiej je dotleniając. Cera wygląda świeżo, ma promienny koloryt. Kierunek wykonywania masażu nie jest obojętny. Rolluje się od środka twarzy na zewnątrz w kierunku węzłów chłonnych. Taki masaż poprawia ukrwienie skóry i pobudza krążenie. Dodatkowo można liczyć także na zmniejszenie cieni i worków pod oczami (uwaga! pod oczami uważaj by nie dociskać rollera zbyt mocno, bo mogą powstać sińce). Chłód kamienia dodatkowo zamyka pory i zmniejsza wydzielanie sebum. Aby zwiększyć efektywność zabiegu masaż warto połączyć z aplikacją ulubionego kosmetyku, który na pewno lepiej się wchłonie.

Jade roller jest też higieniczny i bardzo trwały. Może służyć Ci latami a nawet pokoleniami. Pamiętaj o umyciu wałka przed użyciem, bo skóra poci się i przetłuszcza. Wystarczy woda z mydłem, jeżeli używasz go sama lub przemycie wacikiem nasączonym alkoholem, jeżeli używasz go wspólnie z innymi osobami w domu.

Uwaga! Jeżeli masz cerę naczynkową lub z trądzikiem różowatym nie potrzebujesz dodatkowego pobudzenia ukrwienia skóry. Masaż jade rollerem nie będzie dla Ciebie najlepszy.

Zwiedzając latem Zakazane Miasto w Pekinie natchnęłysmy się na jade roller w komnatach znienawidzonej przez Chińczyków cesarzowej Cixi, która wykonywała taki masaż każdego ranka.

Cena jade rollera: 50-100 zł

# Gąbka Konjac

Gąbka konjac stworzona jest w 100% z naturalnych roślinnych włókien, a dokładniej z bulwy rośliny Konjac, w Polsce znanej także pod nazwą Dziwidło Riviera. Roślina już od ponad 1500 lat używana jest w Korei, Japonii i Chinach jako lek, składnik i suplement diety oraz cenne akcesorium do pielęgnacji cery. Gąbka ma właściwości złuszczające martwy naskórek i oczyszczające. Bulwy dziwidła zawierają naturalny środek myjący, który działa nawilżająco oraz zapewnia skórze odpowiedni współczynnik pH. Gąbki skutecznie pozwalają usunąć sebum, bakterie czy zaskórniki i odblokowują zatkane pory. Zapobiegają też wrastaniu włosków po depilacji. Jest odpowiednia także dla skóry wrażliwej. Oryginalnie gąbka konjac została stworzona z myślą o delikatnej skórze noworodków i niemowląt. Można ją stosować u dzieci zwłaszcza z problemami skórnymi jak egzema, podrażnienia i nadwrażliwośc skóry.

Unikalna struktura gąbki delikatnie masuje skórę, stymuluje mikrocyrkulację krwi, wspomaga odnowę komórek i pozostawia skórę czystą, odświeżoną i odżywioną. Włókno rosliny także po wysuszeniu i przetworzeniu zawiera wiele naturalnych składników odżywczych, witamin i minerałów, jak: białko, węglowodany, żelazo, fosfor, miedź, cynk, witaminy: A, C, E, D, B1, B6, B12 i kwas foliowy. Występuje czysta forma gąbki oraz wersje wzbogacone o inne cenne składniki, które posiadają dodatkowe własciwości. 

Przed użyciem gąbkę trzeba namoczyć w wodzie i przemywać nią twarz kolistymi ruchami. Po użyciu dobrze wycisnąć i pozostawić do wysuszenia. Gąbka konjac jest całkowicie naturalna, przyjazna środowisku i degrodawalna. Jej żywotność to od 1 do 3 miesięcy.  Gdy ulegnie całkowitemu zużyciu tj. zacznie się kruszyć i łamać można ją zakopać w ogródku lub wsadzić do donniczki z kwiatami. Gąbka nadaje się także do sterylizacji. Można wyparzyć ją umieszczjąc na chwilę w gotującej się wodzie.

Cena gąbki konjac: 40-55 zł

#3 Rękawica Kessa

Rękawica Kessa pochodzi z Maroka. Używana jest do rytułału Hammam wywodzącego się z Turcji, ale bardzo popularnego także w innych arabskich krajach. Rękawica wykonana jest z elastycznego, chropowatego materiału. W dotyku rękawica przypomina papier ścierny. Ma też podobne działanie. Rękawica dokładnie oczyszcza skórę ciała i przygotowuje ją do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych. Jest dużo skuteczniejsza w pozbywaniu się martwego naskóra od większosci peelingów. Masaż rękawicą podczas kąpieli lepiej dotlenia skórę, pobudza krążenie, pomaga zwalczać cellulit i nadaje skórze młodszy, zdrowszy wygląd. 

Tradycyjnie rękawica Kessa wykorzystywana jest do rytułału Hammam razem z czarnym mydłem, glinką Ghassoul i olejem arganowy. Rytułał składa się z czterech etapów. Pierwszy to nawilżenie ciała w trakcie sauny, a w domowych warunkach w trakcie prysznica lub kąpieli. Drugim etapem jest oczyszczenie ciała za pomocą czarnego mydła i rękawicy. Następnie na skórę nakłada się glinkę, po czym namaszcza ciało olejem arganowym. 

Po każdym użyciu rękawicy umyj ją z wykorzystaniem środka myjącego i pozostaw w suchym miejscu do wyschnięcia.

Cena rękawicy Kessa: ok. 20 zł

A Wy? Macie swoich urodowych ulubieńców? My mamy ich o wiele, wiele więcej! Jeżel chcecie je poznać koniecznie dajcie nam znać w komentarzach.

xoxo

Siostry

Pijesz rano wodę z cytryną? Mamy dla Ciebie coś lepszego!

 

Ma w sobie 30-40 razy więcej witaminy C niż cytrusy, a do tego przyczynia się do:

 • prawidłowego funkcjonowania układu odpornościowego i układu nerwowego,
 • utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego i funkcji psychologicznych,
 • zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia,
 • pomaga w prawidłowej produkcji kolagenu, co ma wpływ na właściwe funkcjonowanie naczyń krwionośnych, kości, dziąseł,
 • pomaga zachować zdrową skórę,
 • ma niebagatelne znaczenie dla prawidłowego przyswajania przez organizm żelaza,
 • pomaga również w utrzymaniu właściwego stanu błon śluzowych oraz prawidłowego widzenia.

Co to jest? To nasza polska dzika róża! Super bomba witaminowa! Owoce róży są najbogatszym źródłem kwasu askorbinowego w naszym rejonie geograficznym – zawierają od 840 do 3000 mg witaminy C w 100 g! Dla porównania cytryna zawiera zaledwie 30 do 50 mg tej substancji w 100 g. Co więcej witamina C z owoców róży jest odporna na przetwarzanie ! Pozwala to otrzymywać wysokowitaminowe różane soki o zawartości powyżej 450 mg witaminy C w 100g soku (sok z cytryn 30 mg).

 

Witamina C czyli kwas askorbinowy UCZESTNICZY W PONAD 300 PROCESACH METABOLICZNYCH NASZEGO ORGANIZMU I JEST NIEZBĘDNA DO PRAWIDŁOWEGO FUNKCJONOWANIA WSZYSTKICH UKŁADÓW.

 • Bierze udział w istotnych czynnościach życiowych i procesach biochemicznych organizmu, takich jak np.: produkcja kolagenu, przyswajanie żelaza, biosynteza amin katecholowych.
 • JEST SILNYM ANTYOKSYDANETEM – neutralizuje szkodliwe działanie WOLNYCH RODNIKÓW, działa antynowotworowo.
 • WSPOMAGA PRZYSWAJANIE ŻELAZA, biorąc udział w metabolizmie kwasu foliowego zapobiega anemii.
 • WAŻNE DLA DIABETYKÓW! Obniża poziom glukozy we krwi.
 • JEST NIEZBĘDNA DO PRODUKCJI KOLAGENU —Wpływa na kondycję stawów, błon śluzowych, skóry.
 • Reguluje pracę UKŁADU KRWIONOŚNEGO —Wzmacnia, uelastycznia, uszczelnia NACZYNIA KRWIONOŚNE, zapobiega nadmiernej krzepliwości krwi, przeciwdziała wylewom podskórnym, sińcom, obrzękom.
 • ODPOWIADA ZA GOSPODARKĘ CHOLESTEROLOWĄ: chroni przed miażdżycą, chorobą wieńcową, zawałem, udarem mózgu.
 • Ma właściwości bakteriostatyczne, a nawet bakteriobójcze dzięki czemu zapobiega szerzeniu się infekcji i stanów zapalnych.
 • Reguluje pracę UKŁADU NERWOWEGO: Bierze udział w biosyntezie amin katecholowych: adrenalina, noradrenalina, acetylocholina, dopamina – neuroprzekaźników umożliwiających koncentrację, łagodzenie bólu, mobilizację oraz ułatwiających pokonywanie stresu i nastrojów depresyjnych. 

Wysiłek fizyczny i stres zwiększają zapotrzebowanie na witaminę C!

   

Historia upraw dzikiej róży

Miliony lat temu nasi dalecy przodkowie utracili zdolności wytwarzania witaminy C w organizmie. Na szczęście, małpy człekokształtne żyły w koronach drzew obfitych w owoce i rośliny bogate w tą witaminę. Dlatego kolejnym pokoleniom udało się przetrwać i ewoluować. Niestety człowiek odziedziczył po swoich przodkach tę wadę genetyczną i w konsekwencji ludzki organizm nie potrafi syntetyzować witaminy C. Dramatyczne skutki tej dysfunkcji ujawniły się w czasie nowożytnych wypraw dalekomorskich. Szkorbut (gnilec) przez tysiące lat dotykał ludzi na całym świecie, ale najbardziej dotkliwie odczuwali to podróżnicy i żeglarze. Prowiant zabierany przez podróżników na statki (przetwory zbożowe, konserwowane mięso, tłuszcz) miał dużą wartość kaloryczną, lecz nie zawierał witaminy C. Gnilec był prawdziwą plagą wśród pierwszych kolonizatorów Ameryki Północnej. Gnębił też żołnierzy na wszystkich frontach w czasie I wojny światowej. Koniec lat 20. I lata 30. XX wieku przyniosły rewolucyjne odkrycia przeciwszkorbutowego działania witaminy C. Badania nad witaminą C i jej znaczeniem dla ludzkiego organizmu zostały nagrodzone szeregiem Nagród Nobla. W okresie blokady Wysp Brytyjskich, podczas II wojny światowej, przetwory z owoców dzikiej róży chroniły mieszkańców Anglii i uciekinierów z całej Europy przed szkorbutem. W Szwecji, Niemczech, Szwajcarii i wielu innych krajach Europy począwszy od lat 60. produkuje się z dzikiej róży herbaty, syropy, marmolady, soki pitne. W latach 1960-70 za sprawą Jana Milewskiego, profesora Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Polsce nasadzono około 1.200ha plantacji róż – Rosa rugosa. Niestety przetwórstwo przemysłowe wymagało bardzo sterylnych warunków i w rezultacie większość upraw zaorano. Obecnie na rynku dostępne są soki, nektary, konfitury czy susz z ekologicznych upraw. Łatwo też pozyskać świeży surowiec. Krzewy dzikiej róży można znaleźć na miejskich skwerach, parkach czy wśród przydrożnej roślinności.

Kiedy zbiera się dziką różę?

Róża dzika zakwita pod koniec maja i kwitnie do czerwca na dwuletnich pędach. Pachnące lekko, białe lub różowe kwiaty są pojedyncze, pięciopłatkowe, średniej wielkości, osadzone pojedynczo lub po kilka w kwiatostanie. Po przekwitnięciu, działki kielicha są przeważnie odgięte w dół i dość szybko opadają. Dość duże (2-3 cm), jajowate  owoce szupinkowe są wydłużone, o barwie od pomarańczowej do czerwonej. Owoce są surowcem zielarskim, wykorzystywanym do wyrobu wina, herbat i przetworów. Do wyrobu win i przetworów, owoce zbiera się po przymrozkach, kiedy staja się miękkie i łatwo oddają sok (choć maja wówczas niższą zawartość witaminy C). Do wyrobu herbat owoce zbiera się i suszy po dojrzeniu, ale zanim zmiękną. Zarówno owoce, jak i płatki wykorzystuje się również do wyrobu konfitur. Z nasion wytwarzany jest olej. Oprócz cennych garbników, karotenoidów, kwasów organicznych, olejków eterycznych, cukrów i pektyn, owoce są niezwykle bogate w witaminę C (zawierają jej 10 razy więcej niż owoce porzeczki czarnej). Są one stosowane jako lek wzmacniający, a pomocniczo w schorzeniach wątroby, nerek i przewodu pokarmowego.

 

Warto pamiętać o dzikiej róży zwłaszcza w jesienną słotę. Na pewno zasługuje ona na miano polskiego SUPERFOODS!

xoxo

Siostry

Poświąteczny detoks!

Poświąteczny detoks z siostrami!

OK, koniec świątecznego kulinarnego szaleństwa! Pora wstać od stołu i pomyśleć jak zmieścić się w sylwestrową kreację🙈Jeżeli szukacie przepisów na poświąteczny detoks dobrze trafiłyście. Oto 5 siostrzanych rad na szybki powrót do formy!

#1
NATURALNY ELIKSIR – WODA Z IMBIREM I CYTRYNĄ
Ten naturalny eliksir pomoże Ci nie tylko podkręcić metabolizm, ale i wzmocni odporność przed przeziębieniami. Zetrzyj 2-3 cm imbiru, obierz go i pokrój. Zalej wodą (około pół szklanki) i odstaw na noc. Rano dolej gorącą wodę i wyciśnij sok z cytryny. Dla lepszego smaku możesz dodać listek mięty lub plasterek ogórka. My pijemy go na czczo rano przed posiłkiem. Lekkość i dobre samopoczucie gwarantowane!

#2
ZDROWE KOKTAJLE
Jeżeli czujesz się przepełniona po świątecznej kulinarnej rozpuście możesz zastąpić jeden z posiłków zdrowym koktajlem.
– KOKTAJL Z MARCHWI, JABŁKA I SELERA
Do przygotowania tego koktajlu potrzebna będzie sokowirówka. Wrzuć do niej marchew, jabłka i seler i pij na zdrowie!
– KOKTAJL Z GRUSZKĄ I RUKOLĄ
Zmiksuj lub zblenduj gruszkę, rukolę, 3 duże daktyle, poł świeżego mango (ale bez niego też super smakuje) + 80-100 mleka sojowego. Smak wychodzi bardzo delikatny a kolor po prostu bajka.
-KOKTAJL Z OGÓRKIEM, GRUSZKĄ I ZIOŁAMI
Zmiksuj ze sobą ogórka, gruszkę, świeżą miętę, natkę pietruszki, 1 cytrynę oraz szpinak.

#3
AKTYWNOŚĆ
Rusz się z kanapy. Pójdź na spacer, pobiegaj, odnów karnet na siłowni lub włącz ulubiony trening w sieci. W Internecie znajdziesz mnóstwo świetnych treningów! Może czas wypróbować czegoś innego.

#4
ZADBAJ O CIAŁO
Przed sylwestrową nocą warto zadbać o wygląd skóry. Nie zapomnij o porządnym peelingu i nawilżeniu skóry. Możesz tez pomyśleć o balsamie brązującym, który nada Twojej skórze trochę koloru i blasku. Na pewno będziesz wyglądała olśniewająco!

#5
ZAKAZANA LISTA
Wracając do zdrowej diety nie zapomnij odstawić na bok wszelkich słodkości, niezdrowych przekąsek, słodkich napoi, energetyków i alkoholu.

Dajcie znać co polecacie, jakie są wasze ulubione przepisy i metody na szybki powrót do formy?

xoxo👄
Siostry

Ćwiczenia zmacniające plecy

Aby z noszenia gorsetów czerpać same korzyści, czyli obkurczać mięśnie brzucha zwłaszcza po ciąży czy po zrzuceniu zbędnych kilogramów, wysmuklać mieśnie brzucha, a także hamować nadmierny rozrost mieśni skośnych, który powoduje, że gubimy talię przez intensywne treningi, trzeba pamiętać o zdrowiu naszych pleców.

Gorset odciąża nasze plecy, pomaga utrzymywać prawidłową postawę, zdrową dla naszego kręgosłupa (i faktycznie wiele z Was pisze, że ich bóle pleców ustały), ale w pewien sposób gorset też nas wyręcza. Robi część pracy za nas utrzymując prosto sylwetkę. Aby naturalny gorset mięśniowy wokół kręgosłupa nie uległ rozleniwieniu, warto do swojej tygodniowej rutyny wprowadzić ćwiczenia dedykowane na partię pleców.

Od razu chcemy Cię uspokoić, że tylko długotrwałe wielomiesięczne noszenie gorsetu całymi dniami przez osoby nieatywne fizycznie może spowodować osłabienie mieśni wokół kręgosłupa. Osoby uprawiające sport mogą być pewne, że czerpią z gorsetów jedynie same korzyści.

1

2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Nasz gorset w programie Dzień Dobry TVN

Nasz gorset dzisiaj rano wystąpił w programie Dzień Dobry TVN. Ten model nazywa się pink breathable waist trainer (NOWA NAZWA: Gorset wyszczuplający KISS) nowa nazwa to  i służy zarówno jako bielizna korygująca do noszenia na co dzień jak i do treningu kardio. Działanie gorsetu opiera się na wspomaganiu obkurczania mięśni brzucha, ich wydłużaniu i wysmuklaniu. Gorset świetnie sprawdzi się zwłaszcza po ciąży czy w procesie odchudzania, gdzie pomoże nie tylko obkurczyć rozluźnione ciążą czy nadprogramowymi kilogramami mieśnie, ale także pomoże wchłonąć się nadmiarowi skóry. Ponadto, prostuje sylwetkę i pomaga utrzymywać postawę zdrową dla naszego kręgosłupa. Osobom intesywnie trenującym siłowo hamuje nadmierny rozrost mieśni skośnych brzucha, poprzez który często zanika talia.

post20161021

Całe nagranie jest dostępne pod linkiem: http://dziendobry.tvn.pl/wideo,2064,n/bielizna-korygujaca-najlepsza-przyjaciolka-kim-kardashian,215112.html

a sam gorset jest dostępny tutaj: https://fivesistersproject.pl/?product=pink-breathable-waist-trainer

Pozdrawiamy,

Siostry

#gorsetdzieńdobrytvn

#gorsetwyszczuplający

Różnice pomiędzy black waist trainer a black breathable waist trainer

Cześć dziewczyny!

Często pojawiają się pytania czy się różnią między sobą nasze modele gorsetów waist trainer. Poniższy post jest próbą kompleksowej odpowiedzi na to pytanie, a jeżeli macie ich więcej piszcie komentarze, będziemy tą wiedzę uzupełniać:)

*Materiał jest przygotowany w obrazkach. Przy słabym połączeniu internetowym zwłaszcza na smartfonach, wpis może być niewidoczny.

black porównanie1

black porównanie2

black porównanie3

black porównanie4

black porównanie5

black porównanie6black porównanie7

black porównanie8

black porównanie9

black porównanie10

black porównanie11

black porównanie12

Filmik na youtube’ie o naszych gorsetach!

Dziewczyny! Chcecie się dowiedzieć czegos więcej o naszych gorsetach? Zobacz dokładniej jak wyglądają, o co tu w ogóle chodzi?

Najbardziej pozytywnie zakręcona dziewczyna na youtubie zrobiła filmik o naszych gorsetach. Zapraszamy do jego obejrzenia, a także do przeczytania wpisu na blogu Now Enyojment.sdsdv

Wszytskie link poniżej:

Youtube Enjoyoment: https://www.youtube.com/watch?v=ITQpTay6P4U

Blog Enjoyment: http://enjoyment.pl/fashion/perfekcyjna-waska-talia-wasit-trainer/

Facebook: https://www.facebook.com/nowenjoyment/

Instagram: https://www.instagram.com/p/BIkdIxVDU1L/?taken-by=nowenjoyment

20160708_132228

 

7 najskuteczniejszych ćwiczeń na mieśnie brzucha

Cześć dziewczyny,

Czasem ciężko przebić się przez masę różnych programów treningowych i wybrać coś dla siebie. A zwłaszcza jeżeli chodzi o mięśnie brzucha – wybór jest niesamowity. Nie martwcie się! Nie musicie więcej tracić czasu! Znalazłyśmy dla Was zestaw 7 najskuteczniejszych ćwiczeń na mieśnie brzucha wybranych w oparciu o badania na Uniwersytetcie w San Diego, które zostały przedstawiowne w krótkim filmiku przez Jacka Bilczyńskiego.

2016-07-25v1

2016-07-25v2

Zestaw tych 7 ćwiczeń powinno się traktować jako jedną rundę, bez wyraźnych przerw między poszczególnymi ćwiczeniami. Na początku dobrze wykowywać 2-3 takie rundy z przerwami ok 30 sekund między każdą. Trening warto wykonywać 3-4 razy w tygodniu. Potem można dodawać kolejne rundy.  Oczywiscie trzeba zadbać także o inne grupy mieśniowe.

My się na to piszemy! W szczególności, że sezon bikini cały czas jeszcze przed nami i niedługo wyruszamy na słoneczne plaże. A Wy?

Pozdrawiamy,

Siostry